wtorek, 8 stycznia 2013

Sukienki na studniówkę

Początek roku to czas, kiedy liczne grono maturzystek szuka idealnej kreacji na bal studniówkowy. Serwis Skąpiec.pl prześledził tegoroczne trendy i przygotował krótkie zestawienie najpopularniejszych sukienek.

Studniówka jest bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu uczennic szkoły średniej. Nic więc dziwnego, że podczas balu chcą one wyglądać zjawiskowo. Uroczysta atmosfera takiej imprezy sprawia, że przyszłe maturzystki wybierają zazwyczaj gustowne, stylowe kreacje. W modzie studniówkowej królują więc stonowane kolory, takie jak czerń, grafit, bordo i beż. Odważniejsze dziewczęta decydują się na sukienki w odcieniu czerwieni czy różu.

Czerń zawsze w modzie
Eleganckie sukienki w kolorze głębokiej czerni są ponadczasowe, dlatego też wiele licealistek decyduje się właśnie na taką kreację studniówkową. Z danych Skąpiec.pl wynika, że dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno klasyczne „małe czarne”, jak i modne sukienki z baskinką czy też z różnego rodzaju koronkowymi akcentami. Dużo mniej popularne są modele z gorsetem i długa spódnicą

Popularne sukienki:
 1. Koronkowa sukienka z  rękawami 3 i odkrytymi plecami Figl M076
 2. Elegancka „mała czarna” na jedno ramię Redial
 3. Asymetryczna, półdługa, asymetryczna sukienka Paprika Metallic Mullet
 4. Sukienka z baskinką KarteS KM46
 5. Gorsetowa sukienka z podwójną spódnicą KarteS KM02

Na przekór tradycji: czerwień
Sukienki w kolorze czerwonym są niezwykle modne, jednak nie do końca wpisują się w studniówkową tradycję. Zgodnie przesądem podczas balu to przecież bielizna, a nie sama kreacja powinna być bowiem w tej intensywnej barwie. Maturzystkom wydaje się to jednak nie przeszkadzać i bez oporów wybierają czerwone sukienki. Szczególną popularnością cieszą się modele krótkie, tuż przed kolano, z satynową, koronkową lub tiulową spódnicą

Popularne sukienki:
 1. Rozkloszowana sukienka z koronkowym pasem Ivon 125
 2. Tiulowa sukienka z gorsetową górą KarteS KM47
 3. Sukienka-tuba Best Emilie
 4. Satynowa sukienka w kolorze intensywnej czerwieni FM-Ivon Evelina 105
 5. Sukienka wieczorowa z koronkowym gorsetem KarteS KM51

W jasnych barwach
Kreacje studniówkowe w jasnych kolorach lub wielobarwne to kolejny modny w tym roku trend. Duże zainteresowanie budzą zwłaszcza sukienki w równych odcieniach beżu czy rożu. Co ciekawe, wśród najpopularniejszych na Skąpiec.pl sukienek są również modele z jasną górą i ciemną spódnicą. Przypominają one tradycyjny strój galowy, obowiązkowy podczas studniówek odbywających się kilka dekad temu.

Popularne sukienki:
 1. Drapowana sukienka z satyny w kolorze beżowym KarteS KM49
 2. Dwukolorowa sukienka odcinana pod biustem, kolor czarni i ecru Ivon 128
 3. Sukienka z ozdobną kokardą, kolor koralowy KarteS KM44
 4. Beżowa sukienka o kroju tulipana KarteS KM15
 5. Sukienka odcinana i wiązana pod biustem, w kolorze ecru lub jasny fiolet Heppin H000111

Na szczęście: podwiązka
Jeden ze studniówkowych przesądów mówi, że każda maturzystka podczas balu powinna mieć pod sukienką czerwoną bieliznę i podwiązkę. Ma ona później przynieść szczęście podczas egzaminu dojrzałości. Licealistki widocznie wierzą w siłę takich talizmanów, bo na Skąpiec.pl zainteresowanie podwiązkami w okresie przedstudniówkowym wzrosło kilkukrotnie. Jednym z najpopularniejszych produktów była podwiązka Marakesz firmy Julimex.

1 komentarz:

 1. Fantastic blog and brilliant post! You're amazing!!! You're got such fantastic taste! Loving the way you write too. :-) Absolutely brilliant!

  Looking forward to more posts from you. I'm now following you on BlogLovin!

  Feel free to check out my blog here - www.the-white-list.co.uk
  And you can follow me on BlogLovin at - www.bloglovin.com/blog/4105110/the-white-list

  OdpowiedzUsuń